אודות

נעים מאוד, יערה גראן-ברקן, מלווה עצמאים בשיווק.

איך אפשר לשווק בדרך שנשארת נאמנה לערכים ולמהות שלנו?

מה חשוב להבין לפני שמתחילים לשווק?

מה עושים עם הקושי מחשיפה?

איך מתנהלים כשישנם כמה תחומי עיסוק?

איך עסק של אדם אחד יכול ליצור מערכת שיווקית שעובדת עבורו?

אלה כמה מהשאלות שנמצאות בלב העשייה שלי.

אני יכולה לומר היום שהדרך המקצועית שלי החלה בצבא, ביחידת דובר צה"ל,

שם נחשפתי לראשונה לעבודת דוברות ויח"צ, כתיבת קומוניקטים, ניסוח תשובות לעיתונות, תיאום וקידום ראיונות וכתבות ועוד.

בשנים שאחרי הצבא בחרתי במסלול של טיפול ובין 2002-2009 התמחיתי במשך שלוש שנים בשיאצו וארבע שנים נוספות ברפואה סינית. בתום שנות הלימודים פתחתי קליניקה פרטית ולצידה יזמתי פרויקטים שונים: הקמתי וניהלתי קליניקה קהילתית לרפואה משלימה במרכז הצעירים בעכו ופרויקט של הנגשת טיפולי רפואה משלימה לקשישים במרכזי יום בערים שונות.

לצד זה, החל משנת 2010 עסקתי בבניית אתרי אינטרנט, כתיבה, צילום וניהול דפי פייסבוק עסקיים כאשר בשנים האחרונות רבים מלקוחותי מגיעים לתהליך שלם הכולל בניית אסטרטגיה ותכנית עבודה וליווי למימוש.

המפגש הראשוני שלי עם עולם השיווק והניהול הגיע מהכי תכלס שיש: הקמת אתרי אינטרנט, ניהול דפי פייסבוק עסקיים והקמת מיזם חברתי שעסק בהנגשת טיפולי רפואה משלימה לקשישים בפריפריה.

השילוב בין הידע והניסיון שלי בתחום הטיפול והליווי לתחום השיווק, מאפשר לי היום ללוות עצמאים בתהליכי צמיחה והתפתחות עסקיים ולתת מענה למגוון של אתגרים העומדים בדרך להצלחה

ככל שהעמקתי את הידע וצברתי ניסיון בעבודה עם עסקים שונים, התבהר לי הצורך בבניית מודל עסקי ואסטרטגיה שיווקית על מנת שעבודת השיווק אכן תניב פירות. הנטייה של עצמאים רבים היא לוותר על שלב התכנון ולקפוץ למים של העשייה מתוך המחשבה שעסק קטן לא זקוק למה שחברות גדולות עושות ואין לו את המשאבים לכך.

הניסיון שלי מראה בדיוק את ההיפך. עצמאים שמוכנים להשקיע זמן ומשאבים בתכנון ובבניית האסטרטגיה, יגיעו לרוב לרווחיות גדולה יותר וחיסכון במשאבים של זמן וכסף. בזכות התשתית שבנויה בצורה נכונה וטובה, עבודת השיווק וניהול העסק הופכת למדויקת ומניבה יותר.

הנקודה המהותית היא שלא כל מה שמתאים חברות גדולות, מתאים גם לעסק עצמאי. המודלים הקיימים עונים רק בצורה חלקית על האתגרים של עצמאים ולכן בניתי מודל משלי שמתבסס על חלקים רלוונטיים מתוך מודלים קיימים והוספתי חלקים שיש להם חשיבות גדולה בהצלחה של עסק עצמאי.

לליווי השיווקי כיום אני מביאה חשיבה רחבה ואסטרטגית לצד מקום פרקטי של יישום צעד אחר צעד, עם  דגש על סבלנות ואכפתיות לכל אורך הדרך.

כל אחד ואחת מהלקוחות שלי הם עולם ומלואו של תבונה ועשייה, של חלומות ושאיפות שמבקשים להתממש. היכולת ללוות בדרך הזו, להיות חלק מהצמיחה האישית והעסקית ולאפשר את השינוי היא זכות גדולה בשבילי.

יערה גראן ברקן ייעוץ שיווקי ופיצוח עסקי